Čajanka s djedovima i bakama u 6. razredu
Autor: Kristina Kulić, 18. 1. 2016.

U četvrtak, 14. siječnja 2016., šestašima je pomalo neobično započeo dan u školi. Doveli su svoje bake i djedove na šalicu razgovora.

Pročitajte i pogledajte!

Zajedno s razrednicom skuhali su im čaj, pripremili kolačiće i kekse te razgovorom vratili u prošlost, u dane djetinjstva. Bake i djedovi su rado prepričavali dane iz školskih klupa. Bilo je razgovora o pločicama na kojima su pisali, kutama koje su nosili, strogim učiteljima, packama koje su dobivali za nenapisane zadaće i nekakve nepodopštine, o sijelima na kojima su se družili (bez mobitela, televizora, laptopa). Zanimala nas je i ljubav u školskim klupama. Ljubavne poruke i pisma nisu slali u inbox na facebook ili putem SMS poruka, već su ih pisali na papiriće i slali od ruke do ruke pa do primatelja ljubavne poruke. Neke su poruke, poslane pod satom, neslavno završile kod učiteljice što nikako nije bilo dobro za onoga tko je poslao poruku. Sjećajući se tih dana s osmijehom su se vratili u, kako kažu, najljepše doba, ono đačko gdje su stvarali prva prijateljstva i upoznali prve ljubavi. Svojim životnim pričama su nas obogatili i nasmijali te im zahvaljujemo na dolasku u školu. Prepričavali su nam uspomene kojih ćemo se rado sjećati pa tako i čajanke s bakama i djedovima.

Maša Vulić
Čajanka u 6. razredu - Kizoa Online Movie Maker

U galeriji možete preuzeti fotografije.