Zdrav za pet! - predavanje za učenike 7. i 8. razreda
Autor: Kristina Kulić, 26. 4. 2016.

„NE drogi, NE alkoholu, NE igrama na sreću – Živi zdravo, budi zdrav jer čist okoliš je zdrava budućnost.“

Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Ministarstvo zdravlja Republike Hrvatske i Ministarstvo zaštite okoliša i prirode Republike Hrvatske u želji da zajednički djeluju na području prevencije ovisnosti te podizanja razine javnozdravstvene svijesti kod djece osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, nastavili su s provedbom zajedničkog projekta po nazivom „Zdrav za 5“.

Projekt obuhvaća područja zlouporabe i ovisnosti o alkoholu i opojnim drogama, kocki/igrama na sreću te zaštitu okoliša.

Policijske službenice za prevenciju policijske uprave Vukovarsko-srijemske Mirna Marić i Marina Bukal prezentirale su učenicima 7. i 8. razreda sve opasnosti i utjecaj alkohola kao sredstva ovisnosti.

Svrha Projekta:
- prevencija ovisnosti te promocija pro-socijalnog, preventivnog i zaštitnog djelovanja uz razvijanje socio-emocionalnih vještina kod djece i mladeži;
- podizanje razine svijesti o vlastitoj ulozi u očuvanju životne, školske i radne okoline;
- podizanje razine samosvijesti o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja i sigurnosti.