Kazališna predstava Grga Čvarak - razredna nastava
Autor: Kristina Kulić, 1. 10. 2016.

Učenici od 1. do 4. razreda su 1. listopada posjetili Gradsko kazalište Joza Ivakić u Vinkovcima i pogledali predstavu Grga Čvarak, Ivane Čoh Šverko (Scena Gorica).

Predstava prikazuje dogodovštine iz Grginog života koje prikazuje njegov odnos prema prijateljima, školi, prvoj ljubavi i majci. Poruke ove predstave, koja će najmlađe nasmijati do suza, vrlo su snažne. Ona nas uči da je važno pomagati drugima, voljeti svoje bližnje i biti dobar prema njima te cijeniti prirodu i njezine ljepote.

Grga Čvarak je nestašan, zaigran, pomalo neposlušan, ali ima veliko srce. Baš kao i Grga, svatko od nas ima i vrline i mane, nitko nije posve „crn“ ili „bijel“. Na to ne možemo utjecati, ali možemo težiti tome da ono dobro u nama prevlada.