Učiti kako učiti - okrugli stol u 5. razredu
Autor: Kristina Kulić, 8. 12. 2016.

U 5. razredu je učiteljica Mirjana Džakula zajedno s učenicima organizirala okrugli stol na temu "Učiti kako učiti". Voditelji su bili Klara Buće i Matej Jambrec, a gosti su bili ravnatelj Zvonimir Markota i pedagoginja Kristina Kulić. Voditelji su zajedno s učiteljicom postavljali pitanja učenicima i gostima te poticali raspravu kako bi što više naučili i saznali o tome kako što kvalitetnije i bolje učiti. U uvodnom govoru voditeljica Klara Buće je rekla sljedeće:

"Svima nam je želja dobiti što bolje ocjene i ostvariti što veći prosjek, ali ponekad se ne znamo snaći među svim tim predmetima. Reći ću vam svoje mišljenje. Smatram da put do uspješnog učenja treba započeti u školi, na nastavi. Ono što možemo napraviti u školi je:

• slušati na satu
  • biti aktivan i javljati se kada za to imamo priliku
  • ako nam neki dio nije jasan zamoliti za dodatno pojašnjenje
  • zapisati ono što smatramo da je posebno važno
  • zapisati što je domaća zadaća, da se ne zaboravi :)

Što se tiče učenja kod kuće mislim da trebamo imati svoj radni prostor i da za učenje trebamo odvojiti dovoljno vremena. Dobro je svaki dan napisati zadaću i naučiti sve što je potrebno za idući dan. Također, mislim da je dobro napraviti si plan učenja, ali i imati svoje vrijeme za odmor. Pohvala za zasluženi trud od roditelja i učitelja za uloženi trud i uspjeh nam puno znači i motivira nas za dalje."