« Rujan 2017 »

24.09.2017. 10:56
U Zagrebu održano robotičko natjecanje WER
Pobjednici World Education Robotics (WER) kupa u Zagrebu putuju u Šangaj na svjetsko finale

Medalja za najbolju knjigu - 3. razred
Autor: Kristina Kulić, 4. 3. 2017.

Učenici 3. razreda odlučili su dodijeliti medalju najboljoj knjizi, a osvojila ju je knjiga „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“. Knjigu je napisala Ivana Brlić-Mažuranić. Svoje razloge otkrili su učiteljici Mariji Štrangar, a ona ih je odlučila podijeliti sa svima koji vole ovu knjigu kao i mi.

Pročitajte...

KNJIGA ZASLUŽUJE OVU NAGRADU ZATO ŠTO

je najbolja i iz nje možemo puno naučiti npr. kako  pomoći drugima u nevolji i da je puno bolje biti dobar nego zao i okrutan.

KNJIGA ZASLUŽUJE OVU NAGRADU ZATO ŠTO

je zabavna i zato što se gospodin Mrkonja popravio.  Ja bih knjigu preporučila svojoj sestrični Marti.

KNJIGA ZASLUŽUJE OVU NAGRADU ZATO ŠTO

je Ivana Brlić-Mažuranić bila tako maštovita i zato što je ona iz stvarnih likova osmislila priču za djecu Čudnovate zgode šegrta Hlapića. Tu bi priču preporučila svima koji su tužni da se nasmiju.

KNJIGA ZASLUŽUJE OVU NAGRADU ZATO ŠTO

je najbolja i najsmiješnija  knjiga koju sam ikada pročitao.

PORUKE ZA ŠEGRTA HLAPIĆA

♦ Šegrtu Hlapiću, samo nastavi biti dobar i uvijek trebaš opraštati i pomagati drugima u nevolji.

♦ Hlapiću, kako si mogao putovati dugih sedam dana, a da skoro nisi ni jeo?

♦ Hoćeš li biti u još kojoj lektiri?

♦ Dragi Hlapiću, ja mislim da si svoja putovanja trebao produžiti jer bi knjiga bila još  zanimljivija.

♦ Dragi Hlapiću, ja bih željela da budeš sretan i da ne budeš tvrda srca.

♦ Dobro se dobrim vraća.

POŠTO SI SAZNAO/SAZNALA ŠTO SE DOGODILO MAJSTORU MRKONJI, SMATRAŠ LI DA MU TREBA OPROSTITI PONAŠANJE PREMA HLAPIĆU ?

♦ Ja mislim da Hlapić treba oprostiti majstoru Mrkonji, zato što svi griješe.

♦ Treba mu oprostiti jer Hlapić ga je odvezao kući i našao njegovu kćer Maricu (Gitu).

♦ Ja mislim da treba oprostiti majstoru Mrkonji, zato što se ispričao Hlapiću od srca.

♦ Ja bih mu oprostio, zato što je on na kraju postao dobar.

♦ Ja mislim da mu treba oprostiti, zato jer Hlapić nije znao što se dogodilo majstoru Mrkonji.

♦ Ja mislim da treba jer je na početku bio bahat i bezobrazan, a na kraju se popravio.

♦ Ja mislim da majstoru Mrkonji treba oprostiti ponašanje prema Hlapiću jer nikada nije kasno da postupiš ispravno.

♦ Majstoru Mrkonji se treba oprostiti jer je shvatio da je bio bezobrazan prema Hlapiću.

učiteljica Marija Štrangar