« Srpanj 2017 »

23.07.2017. 15:14
YouTube gasi malo korištenu opciju za uređivanje videa
Od početka jeseni na YouTubeu više neće biti moguće rezati, montirati i na druge načine uređivati video zapise

Vlak je uvijek brži!
Autor: Kristina Kulić, 11. 3. 2017.

Akcija "Vlak je uvijek brži“ održana je u našoj školi 10. ožujka. Akcija ima za cilj upoznati djecu kao sudionike u prometu s koristima i prednostima prijevoza željeznicom, ali isto tako i upozoriti na opasnosti koje nosi blizina pruge, igranje na pruzi, neoprezan prelazak preko pruge…

Predavačice su pričale s djecom, prikupljale njihova iskustva, upoznale ih s željezničkim zanimanjima, upozoravale na opasnosti i uz pomoć nastavnika jedan školski sat radile s djecom. Uz to, djeca su dobila promotivni materijal, crtala, pisala.

Uz navedeno, paralelno su predavači proveli akciju „Stvaraj, ali ne uništavaj“. Cilj ove akcije je pozvati djecu da svoje vrijeme i kreativnost koriste na za njih najbolji način. Učenici predmetne nastave su upoznati s vidovima vandalizma i uništavanja javnih prostora i površina. Istaknuto je da su željeznički prostori i vlakovi zajednička imovina svih nas i da svi zajedno moramo paziti na očuvanje istih. S učenicima se razgovaralo i opasnostima od strujnog udara, nošenju slušalica u prometu, korištenju mobitela, penjanju na vagone...

Ja sam na predavanju "Vlak je uvijek brži" naučila da se ne smije igrati pokraj pruge, da se ne smije hodati po pruzi, da se ne smije voziti bicikli sa slušalicama u ušima, da se odrasli ne smiju voziti i pričati na mobitel i naučila sam što je to Andrijin križ.

Lana Badrov, učenica 4. razreda