Odgovornost - Superheroji
Autor: Kristina Kulić, 7. 3. 2017.

Cilj ove radionice u 3. i 4. razredu je motivirati i usmjeriti učenike na kritičko promišljanje te ih potaknuti da istraže koncept odgovornosti na etičkom i moralnom nivou. Učenici su osvijestili odgovornosti koje imaju prema sebi i drugima, razlikovali koje odgovornosti su im dane unutar društva, a koje odgovornosti izabiru u svakodnevnom životu.

Na radionici su nas posjetila dva posebna gosta koja su željela pričati s nama o ovoj važnoj temi, a to su superheroji Spiderman i Wolverine. Oni su nas vodili kroz prezentaciju i postavljali nam zanimljiva pitanja poput: Koje biste super moći imali da ste superheroj? Koje moći imate u stvarnom životu? Što je to moć i što znači imati moć? Ako imamo moć, znači li to da možemo promijeniti svoj život i utjecati na promjene u društvu? Što čini neku odgovornost lakom ili teškom? Rađamo li se kao odgovorne osobe ili učimo kako biti odgovorni tijekom života? Svaki put kada napravimo nešto odgovorno ili neodgovorno, jesmo li napravili izbor?...

Puno pitanja cool

Učenici su za zadatak imali napisati/nacrtati strip s temom odgovornosti.

„S velikim moćima, dolazi i velika odgovornost!“