Pozdrav proljeću - izvanučionička nastava
Autor: Kristina Kulić, 27. 4. 2017.

Učiteljice  i učenici  1.,2.,3. i 4. razreda odlučili  su pozdraviti proljeće i prošetati do vrta,voćnjaka i polja  u blizini naše škole. Okupivši se ispred škole ponovili smo ono najvažnije o proljeću. Učenici prvog  i drugog razreda bili su aktivni u razgovoru o promjenama u prirodi, radu ljudi i životinjama u proljeće, dok su stariji učenici sve navedeno proširili i nadopunili svojim iskustvima. Posebno smo se zadržali kod vremenskih karakteristika u proljeće budući da smo tijekom nekoliko proteklih dana mogli uočiti glavnu karakteristiku proljetnoga vremena – promjenjivost.

Nakon ponavljanja, uputili smo se u šetnju uz zadatak promatranja i uočavanja obilježja proljeća u prirodi oko sebe. Vidjeli smo kako se priroda mijenja, poslove koje ljudi obavljaju u  vrtovima i na njivama kao i promjene na stablima oko nas. Na drveću su počeli rasti pupoljci, trava je narasla, a cvijeća je bilo jako mnogo. Proljeće se vratilo u naša srca.