« Srpanj 2017 »

23.07.2017. 15:14
YouTube gasi malo korištenu opciju za uređivanje videa
Od početka jeseni na YouTubeu više neće biti moguće rezati, montirati i na druge načine uređivati video zapise

Etička akcija - Druženje i radionica s umirovljenicima
Autor: Kristina Kulić, 18. 5. 2017.

Još jedna od naših malih akcija u sklopu projekta Ethika je bila posjet Staračkom domu Nikola Tesla u Vinkovcima i druženje sa starijim osobama. Kako bismo pokazali brigu za starije (ponekad i zaboravljene) odlučili smo posjetiti dom te svoje vrijeme posvetiti korisnicima doma. Družili smo se, igrali neke poznate društvene igre poput Domina i Čovječe, ne ljuti se. Kako smo u proljetnom raspoloženju zajednički smo izrađivali cvjetove origami tehnikom te učili jedni druge. Svatko je poželio za sebe jedan cvijet :)

Ovim susretom željeli smo osvijestiti učenicima, a i odraslima kako nikada nisu sami te kako je malo potrebno da pokažemo brigu jedni za druge. Razveselili smo se kroz razgovor i pokoju recitaciju naših starih. Pogledajte kako nam je bilo! I pod opširnije pročitajte dojmove učenika 6. razreda.

"Bilo mi je zabavno i poučno. Zabavila sam ljude u staračkom domu. Naučila izrađivati cvjetove od papira. Potaklo me da još više pomažem starijim osobama. Naučili su me kako za sreću nisu potrebne velike stvari."  (Matea V.)

"Svrha tog susreta je da naučimo nešto novo i kakav je život starih ljudi. Naučila sam igrati domino, bilo je divno i osjećala sam se odlično. Najzanimljivije kad smo pravili cvjetove od papira. To druženje je važno da vidimo nove stvari." (Lovorka P.)

"Posjet u starački dom mi se svidio zato što sam upoznala 3 bake i one su bile jako zanimljive i zabavne. Takvo druženje je važno zato što smo tako razveselili starije osobe. Najzanimljivije mi je bio način na koji smo igrali Čovječe, ne ljuti se. Osjećala sam se sretno. Naučila sam da na mladima svijet ostaje jer su tako rekle bake. " (Dora B.)

"Svrha tog susreta je kako bi razveselili starije. Naučila sam igrati neke igre koje nisam znala. Jako sam bila sretna. Najzanimljivije mi je bilo kada smo igrali društvene igre. To je važno kako se starije osobe ne bi osjećale usamljeno." (Suzana Š.)

"Bilo mi je super, zabavno.. drago mi je što smo razveselili starce. Htio bih još koji put otići. Bili su jako ljubazni." (Roberto S.)