Dan slakovačkog progonstva, 20. rujna
Autor: Kristina Kulić, 26. 9. 2017.

U srijedu, 20. rujna 2017. godine, u mjestu Slakovci obilježavala se tužna 26. obljetnica slakovačkog progonstva. Brojni uzvanici okupili su se i ove godine kako bi odali počast svim hrvatskim braniteljima i civilima, te nestalima u Domovinskom ratu.

Pročitajte i pogledajte kako smo obilježili taj dan...

Prigodni program započeo je u jutarnjim satima u prostorijama Osnovne škole Slakovci, gdje su branitelji, mještani Slakovaca, učenicima i djelatnicima prepričali događanja i anegdote iz ratne 1991. godine, koja je bila kobna za mjesto Slakovce kao i  ostala obližnja mjesta. Školu su posjetile i žene koje su također prenijele svoje emocije tih dana…kažu: „rane ne zacjeljuju“… Profesor povijesti gospodin Nenad Janković i učiteljica gospođa Ljerka Pavić pripremili su prigodan program za sve prisutne. Nakon programa u Školi održana je sveta misa u župnoj crkvi sv. Ane u Slakovcima nakon koje su se učenici i djelatnici uputili prema centru sela kod spomen obilježja gdje su imali prigodan program.

Žalosno je to što se događalo tih nemilih godina, ali trebamo se svake godine podsjetiti na sve one žrtve koje su svoj život dali da bi mi danas ovdje slobodno živjeli. Stoga im treba odati počast i ne dozvoliti da se ikada zaboravi.

Silvija Blažić