Predavanje o dentalnoj higijeni
Autor: Kristina Kulić, 27. 11. 2017.

U srijedu, 22 studenog 2017.godine, u prostorijama naše škole patronažna sestra Zora Puđa je održala poučno predavanje o važnosti dentalne higijene. Predavanje je održano u dva termina od kojih je prvi bio za mlađi uzrast, učenike od 1. do 4.razreda, a nakon toga za starije učenike od 5.do 8.razreda.

U predavanju je sestra istaknula važnost redovite posjete stomatologu već od najranije dobi, upoznala učenike s najčešćim bolestima usne šupljine te na koncu prezentirala pravilno pranje zubi. Učenici su mogli dosta toga naučiti o važnosti pravilne njege usne šupljine koja utječe na cjelokupno zdravlje pojedinca, ali i uživo iskušati demonstraciju pravilne zubne njege.
Mirjana Džakula, prof.