Raspored održavanja nastave na daljinu
Autor: Ines Smolčić, 15. 3. 2020.

Sukladno pisanom obraćenjau ministrice znanosti i obrazovanja, u nastavku vam donosimo konkretnije informacije vezane za nastavu na daljinu. Ovim putem ujedno molimo roditelje i učenike za strpljenje po pitanju prijave u virtualne učionice. Sustavi lokalno, ali niti globalno nisu dimenzionirani za ovakvo opterećenje pa rade usporeno i ponekad sa zastojima.

Nastava na daljinu započinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine. Učenici razredne nastave (1.-4. razred) nastavu na daljinu prate na trećem programu hrvatske radiotelevizije (Škola na Trećem) po sljedećem rasporedu:

razred

termin

8 – 10 h

10 – 12.30 h

13 – 16 h

16 – 19 h

Učenici predmetne nastave (5.-8. razred) u ponedjeljak i utorak (16. i 17. ožujka 2020.) nastavu prate na Sportskoj televiziji. Zbog potrebe uspostave sustava, nastavu će u virtualnim učionicama pohađati od srijede, 18. ožujka 2020.

To ne znači da do srijede neće biti u doticaju s virtualnim razredima!

Za ponedjeljak je planirano, uz praćenje nastave na Sportskoj televiziji, testiranje virtualnog razreda s razrednikom.

Za utorak je, uz praćenje nastave na Sportskoj televiziji, planirano testiranje virtualnog razreda s predmetnim učiteljem. Učenici u utorak idu u virtualne razrede i slijede upute razrednika i predmetnih učitelja.

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV):

*Klikom na pojedini razred možete vidjeti nastavne jedinice koje će te virtualno obrađivati.

razred

termin