Dan progonstva Slakovčana, 20. rujna 2021.
Autor: Kristina Kulić, 17. 9. 2021.

Povodom Dana progonstva Slakovčana (20. rujna), dana 21. rujna 2021. godine u Osnovnoj školi Slakovci će biti nenastavni dan.

Umjesto nastave, učenici će sa svojim učiteljima obilježiti 30 godina od progonstva Slakovčana i to sportskim aktivnostima.

Učenici od 1. do 4. razreda okupljaju se u školi u 8,30 sati. Od škole u pratnji učiteljica odlaze do spomen obilježja u središtu sela. Nakon toga odlaze do Jošina, a potom natrag u školu. Očekivani povratak je u 10,15 sati.

Učenici od 5. do 8. razreda dolaze u školu u 9,30 sati s biciklima. Oni će se u pratnji učitelja i policije odvesti do mosta na Bosutu i spomen ploče, a zatim natrag do škole. Očekivani povratak je u 11,15 sati. Organizator biciklijade je Marijan Horvat, učitelj Tjelesne i zdravstvene kulture.