Učenici naše škole učili s Gospodinom Finom o financijskoj pismenosti
Autor: Kristina Kulić, 18. 1. 2022.

Učim s Gospodinom Finom edukativni je projekt namijenjen educiranju učenika osnovnih škola, ali i nastavnika te roditelja o važnosti financijske pismenosti i mirovinske štednje. Učenici naše škole su dobili priliku pridružiti se projektu koji je vodila učiteljica Mirjana Džakula. Iva Rimac, Petra Bošnjak, Marijana Nikolić, Tamara Gajić i Filip Ćorić su odslušali četiri edukativne i zabavne emisije koje na zanimljiv način razotkrivaju svijet financija. U svemu im je pomagao Gospodin Fin, prvi virtualni financijski pomoćnik u Hrvatskoj. Projekt se fokusira na pojmove financijske pismenosti, a krajnji je zadatak bio „oživjeti“ Gospodina Fina prikazujući razumijevanje naučenih pojmova. Dok s nestrpljenjem očekujemo 30. siječnja i proglašenje pobjednika projekta, pogledajte zanimljiv videozapis koji su učenici snimili i montirali uz stručnu pomoć učiteljice Maje Vuković Katić.

Mirjana Džakula