Učimo o štednji i novcu od malih nogu...
Autor: Kristina Kulić, 5. 4. 2022.

Učenici nižih razreda naše škole su u petak, 25. ožujka, posjetili Ekonomsku i trgovačku školu Ivana Domca u Vinkovcima povodom tjedna novca. Učenici Ekonomske škole, zajedno sa svojim profesorima su pripremili zanimljivu radionicu na temu novca i štednje te poučili učenike naše škole  pravilnom raspolaganju novcem. Zanimljive radionice, pokusi, kviz i interaktivne igre su bili odlično prihvaćeni. Oduševljene i sreća naših učenika su vidljivi iz izraza njihovih lica, a cjelokupnu situaciju najbolje opisuje izjava jedne učenice koja je, izlazeći iz Ekonomske škole izjavila: "Jedva čekam kada ću narasti da idem u ovu školu!" Učiteljica Mirjana Džakula, koja je spojila našu školu s Ekonomskom školom i planiranom radionicom, smatra kako su ovakve radionice najbolji način učenje nečeg novog i korisnog te je sigurna da će učenici ponijeti sa sobom odlično iskustvo za daljnju financijsku pismenost.