Terenska nastava u šumi
Autor: Kristina Kulić, 19. 5. 2016.

Učenici 6. razreda su u sklopu terenske nastave biciklima posjetili obiližnju šumu zajedno s učiteljicom Prirode, Marijom Štivičević i razrednicom, Mašom Vulić.

Pod opširnije pročitajte dojmove učenice Helene Kozarac te pogledajte fotografije!

Terenska nastava – šuma

U šumu s biciklovima krenuli smo u 10 sati. Kada smo krenuli lagano je počela sipiti kiša, ali smo ipak žurno nastavili voziti. Na putu smo vidjeli razne biljke kao što su divlja ruža, bagrem i bazga, a putem nas je pratio pjev ptica. Pri dolasku u šumu razgledavali smo biljke i životinje kojima smo okruženi. Pomoću termometra mjerili smo temperaturu tla, te određivali tvrdoću, boju i miris zemlje. Tražili smo i životinje i gljive na šumskome tlu. Najviše je bilo mravi. Od drveća u šumi prevladavaju grab i hrast lužnjak, a pronašli smo i klen, te uz rub šume bijelu topolu. Neke od ostalih biljaka koje smo vidjeli su kalina, bršljan i mahovina. Promatrali smo i biljke na travnatim površinama uz šumu i pronašli brojne vrste, a neke od njih su divlje jagode, žuta perunika, gavez i razne vrste trava. Otišli smo iz šume s novim znanjem i doživljajima, te će nam zauvijek ostati u lijepom sjećanju.

Helena Kozarac