Projekt "Čitaj mi"
Autor: Kristina Kulić, 9. 12. 2016.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige koji se obilježava od 15. listopada do 15. studenog, u našoj je školi održan projekt "Čitaj mi". Dio projekta su bili i učenici od 1. do 8. razreda i njihovi roditelji koji su pristali čitati svakodnevno svojoj djeci. Učiteljice nižih razreda te učiteljica hrvatskog jezika za više razrede su redovito pregledavale kratke bilješke koje su učenici vodili. Cilj projekta je bio potaknuti roditelje i djecu na zajedničko druženje uz knjigu te ponovno probuditi u njima pomalo potisnutu naviku za čitanjem. U srijedu, 7. prosinca je održan projektni dan kada su predstavljeni rezultati projekta popraćeni prigodnim predavanjem o važnostima čitanja. Projekt je završio ugodnim druženjem učenika, roditelja i učiteljica čitanjem roditelja djeci. Vjerujemo i nadamo se da će se praksa čitanja nastaviti i izvan spomenutog projekta.

Učiteljica Mirjana Džakula