Posjet osmaša Vukovaru
Autor: Kristina Kulić, 18. 9. 2017.

Učenici 8.razreda naše škole su u sklopu projekta „Posjet osmaša Vukovaru“ zajedno sa svojom razrednicom posjetili Vukovar 13. i 14.rujna. Na nizu organiziranih predavanja, obilaska značajnih povijesnih lokacija te praktičnoj nastavi naučili su niz činjenica o Domovinskom ratu s naglaskom na Vukovar i stradanja tijekom rata. Suosjećajući s patnjama Vukovaraca, gledajući snimke i slušajući svjedočenja ljudi koji su bili aktivni sudionici rata, zaključili su da se Vukovar ne smije i ne treba zaboraviti. Neke dojmove i razmišljanja podijelit ćemo s vama.

Za mene će posjet Vukovaru uvijek ostati u sjećanju jer sam saznala dosta toga što me dirnulo. Želim preporučiti to svim školama i stvarno želim da se Vukovar nikada ne zaboravi jer su neki branitelji dali živote za nas pa je naša dužnost da ih se bar ponekad sjetimo. (Ana Buće)

Moj posjet Vukovaru je bio jako koristan i zanimljiv. Naučio sam puno novih stvari tijekom posjeta Vukovaru. Najviše mi se svidio kviz znanja i dečki s kojima sam dijelio sobu. (Duje Jukić)

Za mene je odlazak u Vukovar bio jako zanimljiv i vrlo poučan. Puno toga više znam, ali zahvaljujući projektu i predavanjima sam to naučio. Bilo mi je jako zanimljivo i sretan sam što sam upoznao nove prijatelje. (Dominik Slavić)

Posjet Vukovaru za mene je bio lud i nezaboravan. Tijekom boravka u Vukovaru sam uživala na svim predavanjima, u svim muzejima i shvatila sam što se sve događalo i kroz što su naši branitelji prošli kako bismo svi mi živjeli slobodno i bezbrižno u svojoj domovini. Ovaj projekt za osmaše je odličan jer bi svatko trebao znati ono najvažnije o Domovinskom ratu. (Helena Kozarac)