Ana Buće - dobitnica nagrade Tenica
Autor: Kristina Kulić, 26. 3. 2018.

Primjer i dokaz kako se trud i rad uvijek isplate, pokazala nam je učenica 8.razreda Ana Buće. Naime, Ana je svojom kreativnošću i maštovitošću osvajala razne nagrade na literarnim natječajima, ali smo svi iznimno ponosi što je svojim lutkarskim igrokazom osvojila Tenicu. Tenica je nagrada koju dodjeljuje  Hrvatsko društvo književnika za djecu i mlade i  Lutkarsko proljeće u Vukovarsko-srijemskoj županiji, s ciljem poticanja domaćeg dramskog stvaralaštva za djecu i dječjeg dramskog  stvaralaštva. Povjerenstvo sastavljeno od 5 članova, uglednih hrvatskih književnika, glumca i redatelja, jednoglasno je izabralo dramski tekst "Stvarna ljetopa" kao pobjednički i prvonagrađeni. Ana je primila nagradu na svečanoj dodjeli u Gradskoj knjižnici Vinkovci gdje su učenici dramske skupine uprizorili jedan čin. Uz niz komplimenata i pohvala koje je Ana dobila na dodjeli nagrade, samo ćemo se nadati da će nastaviti njegovati svoj dar i nastaviti pisati i nizati uspjehe! Ana, svi učenici i djelatnici škole su iznimno ponosni na tebe! Čestitamo od srca!

Mirjana Džakula