Posjet misionarke Udruge Zdenac
Autor: Maja Vuković Katić, 9. 4. 2024.

Osnovnu školu Slakovci 8. travnja 2024. godine posjetila je misionarka Ana Papac iz Vinkovaca. Ona je već nekoliko godina uključena u Udrugu Zdenac - neprofitnu organizaciju civilnoga društva, koja svoj rad temelji na kršćanskim vrijednostima. Svoj poziv za pomaganjem drugima Ana je pronašla u ulozi misionarke, a nama je prezentirala život u Africi, gdje je provela nekoliko mjeseci. Upoznala nas je s Tanzanijom i njezinim obilježjima, kao i načinom života njezinih stanovnika. Prikazala nam je i teškoće s kojima se susreću najsiromašniji ljudi svijeta. Malo je reći kako su nas dirnule priče i fotografije bolesne, napuštene i usamljene djece. U nama se probudio osjećaj zahvalnosti za sve darove koje smo dobili. Isto tako, shvatili smo da je veliki blagoslov biti u mogućnosti misliti na potrebite i pomoći im na bilo koji način. Poruka ovoga zanimljivoga predavanja je da nikada ne zaboravimo one koji nas trebaju!