Projekt "Dani medijske pismenosti"
Autor: Kristina Kulić, 26. 4. 2018.

Povodom Dana medijske pismenosti dio učenika 7.i 8.razreda je posjetio HRT studio u Osijeku. Naime, učiteljica Mirjana Džakula je prijavila učenike za navedeni projekt u kojem su mogli sudjelovati vrtići, osnovne i srednje škole, a 100 najuspješnijih projekata je dobilo mogućnost odlaska u neku medijsku kuću. Uz stručno vodstvo učenici su detaljno upoznati s nastankom televizijskih i radijskih emisija, prošli kroz sve prostorije u kojima nastaju najzanimljiviji događaji koje gledamo ili slušamo na Hrvatskom radiju ili televiziji. Oduševljenju, radoznalosti i kreativnosti nije bilo kraja što svjedoče fotografije i snimke.

Mirjana Džakula