MEMORIJAL „XII REDARSTVENIKA“
Autor: Kristina Kulić, 3. 5. 2018.

Prije 27 godina u Borovu selu iz zasjede je ubijeno 12 redarstvenika  specijalne jedinice policije iz Vinkovaca. Oni su tada spašavali dvojicu zarobljenih kolega, a u akciji spašavanja osim 12 poginulih ranjeno je i 27 policajaca. Stoga se svake godine, 2.svibnja održava memorijalna utrka pod nazivom „XII redarstvenika“, koja se sastoji od 12 utrka, a svaka se trči u čast jednog poginulog policajca. Deset kategorija pripada učenicima od trećeg razreda osnovne škole do četvrtog razreda srednje škole, dok su posljednje dvije utrke rezervirane za policajce i vojnike koji trče u čast svojih poginulih kolega.

U čast poginulih policajaca i sa željom da se nikad ne zaborave trčalo je oko 1000 trkača iz osnovnih i srednjih škola te vojske i policije. A nastupili su i naši učenici, sveukupno njih 20. U kategoriji trećih i četvrtih razreda nastupili su Ivan Kolak, Filip Čorić i Gabrijela Džajić koja je ujedno ostvarila i najbolji plasman i to 9.mjesto. Bravo Gabrijela. U kategoriji  5. i 6.razreda trčali su Blanka Karaula, Ivan Peić, Ante Jukić, Ivan Džajić, Kristijan Jukić, Jure Rajković, Josip Buće, Filip Kelava i Matej Jambrec. Za sedme i osme razrede nastupili su Branimir Živić, Deivid Živić, Duje Jukić, Stjepan Jukić, Antonio Nikolić, Dominik Slavić te Patricia Jukić i Pamela Bošnjak.

Da se nikad ne zaborave…

Nataša Vaci, prof.tzk.