Djeca s lovcima u prirodi
Autor: Zvonimir Markota, 12. 10. 2022.

Vukovarsko-srijemska županija prepoznala je važnost upoznavanja i edukacije djece sa životinjskim svijetom, hranidbom i očuvanjem divljači te općenitom očuvanjem prirode obližnjih šuma na području županije. S tim uporištem, nastao je i projekt ”Djeca s lovcima u prirodi”.

Tako su se učenici iz OŠ Slakovci, od 1.-4. razreda, u pratnji učiteljica i pomoći roditelja oko prijevoza, uključili u spomenuti projekt, i posjetili Lovačko društvo „Jastreb“ u Starim Jankovcima. Lovci Lovačkog društva „Jastreb” iz Starih Jankovaca danas su bili domaćini učenicima. Lovačkoj edukaciji prisustvovao je i izaslanik županije Vukovarsko srijemske g. Stamenko Cvijić.

Edukaciju o divljači naših lovišta i načinu provedbe lova održao je lovnik Dejan Domitrović. Učenici su danas imali priliku upoznati životinjski svijet obližnjih šuma kroz eksponate izložene u prostoru doma. Edukaciju o divljači naših lovišta i načinu provedbe lova održao je lovnik Dejan Domitrović. Pokazni način lova, jamarenjem s njemačkim lovnim terijerima i lova pogonom na divlje svinje, s njemačkim lovnim terijerom prikazao je Marko Mitrović sa svojim psom.  Sokolarenje s vrlo stručnim objašnjenjima, učenicima  je  prikazao Miroslav Centner. Učenici su imali priliku, uz vodstvo sokolara, držati sokola samostalno.  U završnom dijelu druženja učenici su uz naše lovce, DJ Luku Mitrovića, Dejana Domitrovića i Marka Mitrovića na vrlo veseli način upotpunili današnje druženje.

Neprocjenjivo iskustvo, edukacija i druženje ishodi su ovoga projekta.

Učiteljica Marijana Zaluški Horvat

Projekt-Djeca s lovcima u priridi… - 11. lis 2022. (1).mov - Google disk