Donirajte stare udžbenike i pomozite školarcima
Autor: Davor Let, 6. 6. 2014.

Kako bi omogućili kupnju školskih udžbenika siromašnim obiteljima, svi školarci pozvani su da posljednjih dana nastave prikupe svoje stare knjige i bilježnice. Oni se naime iduće školske godine neće koristiti u nastavi, čime postaju potencijalan materijal za reciklažu papira.

Akcija je to "Spremni za dobro", koju je organizirao Hrvatski Caritas u suradnji s tvrtkom Lidl Hrvatska.

Svi građani su pozvani da od 10. do 30. lipnja sve stare udžbenike, bilježnice, časopise, letke i novine donesu u škole ili najbližu trgovinu Lidla.

Prikupljena sredstva ići će u Fond za pomoć u nabavi školskih knjiga i pribora za osnovnoškolce i srednjoškolce iz siromašnih obitelji. Sredstva će korisnicima biti usmjerena preko mreže nad/biskupijskih Caritasa.