Književni susret s Vladimirom Bakarićem
Autor: Kristina Kulić, 30. 4. 2016.

U petak 29. travnja, u prostorijama OŠ Slakovci, održan je susret s poznatim piscem za djecu Vladimirom Bakarićem.

Pod opširnije pročitajte više!

U proteklih par tjedana knjižničar Nenad Janković upoznao je korisnike školske knjižnice s likom i djelima poznatog nam književnika Vinkovčanina Vladimira Bakarića. Učenice osmog razreda uredile su pano na tu temu kako bi predstavile pisca i ostalim učenicima škole. Na kraju su učenici dobili priliku vidjeti književnika uživo te ga upoznati i postaviti mu pitanja koja su ih zanimala.

Vladimir Bakarić rođen je u Vinkovcima. Piše knjige za djecu i mlade i iza njega je već 15 objavljenih naslova od kojih je posljednji avanturistički roman Totem straha. Osim što piše knjige, Vladimir piše kolumne, bavi se glazbom i strastveni je navijač Cibalije te je dobitnik brojnih književnih nagrada.

Kako bi učenici osjetili duh avanturizma, kao što ga doživljavaju likovi u Vladimirovim knjigama, susret je održan u potpuno mračnoj učionici uz zvukove kiše, gromova, šum vjetra, krckanje stabala i pucketanje vatre. Nakon što su se učenici kratko upoznali s književnikom, dobili su priliku postavljati mu pitanja, a pri tome su učenici pokazali veliko zanimanje. Pitali su ga otkud dolaze ideje za pisanje, koliko se dugo bavi pisanjem, koje je djelo njegovo omiljeno, koliko se dugo piše jedna knjiga i sl. Na kraju se susret pretvorio u jedno ugodno i zanimljivo druženje.

Vladimir Bakarić za nagradu je učenici, koja se najviše istaknula tijekom druženja svojim pitanjima i pokazanim interesom, poklonio svoju najnoviju knjigu Totem straha. Ovoga puta knjigu je dobila učenica sedmog razreda Sara Cvitkušić. Nakon susreta Sara je zamolila književnika za posvetu knjige, što je naravno i dobila.

Književnik je na kraju susreta nagrađen iskrenim pljeskom s nadom u skoro novo druženje.

Knjižničar Nenad Janković